Люди ніколи не перестануть купувати їжу, дитячі візочки та квартири. Але дохід ріелтора при продажу житла набагато більше, ніж сума, яку отримує продавець оселедця на ринку. Так чому б не стати ріелтором?
…Він нависав над нами, як трохи похилений ліхтарний стовп, говорив твердо і впевнено:
– Якщо ми хочемо продавати квартиру швидко, треба ставити мінімальну ціну!
– Ми не хочемо швидко, – писнули ми, – ми хочемо так, щоб грошей вистачило на внесок за житло в новобудові.
Ріелтор похитав головою:
– Так справа не піде. Мені потрібно через 2 тижні їхати, тому демпінгуємо.
Ми з племінницею, яка мріяла позбавитися від отриманої у спадщину квартири в «хрущовці», швиденько розпрощались з ріелтором. І викреслили його номер з контактів в телефоні.
– Знаєш, – сказала мені племінниця, – адже він міг би геніально продавати оселедець на ринку. Але його чомусь занесло в зовсім інший бізнес…
Професія ріелтора завжди буде затребуваною і непогано оплачуваною. Так, ринок житла іноді «просідає», потім знову розцвітає, але не зникає назавжди, навіть у найбільш економічно важкі часи. У середньому, людина купує або продає своє житло 1-3 рази в житті, і без допомоги агентства нерухомості це зробити безпечно і вигідно досить складно. Середньомісячний дохід ріелтора, який працює в нерухомості хоча б 6 місяців, як правило, становить від 1-3 тис. доларів, але це не межа: висококласні профі мають і кілька десятків тисяч на місяць.
Але ось парадокс: знайти свого ріелтора не так вже й просто. Репутація цієї професії сильно підмочена недобросовісними особами, які називають себе ріелторами, але не пройшли відповідного навчання, не мають досвіду і бажання надавати якісну послугу. Оголошення на сайтах з пошуку роботи накшталт: “Набираємо ріелторів, освіта і досвід роботи значення не мають, робота на дому”, створюють враження, що кожен, хто хоче легко і швидко розбагатіти, досягне успіху в цій професії.
ЧИ ЦЕ ТАК? Освіта і досвід можуть допомогти Вам взяти більш швидкий старт, проте де у нас вчать професії “ріелтор”? По суті, прийшовши працювати в агентство нерухомості, Ви набуваєте нову для себе професію в польових умовах. Приготуйтеся до того, що Ваш заробіток в перші місяці роботи швидше буде стипендією студента, ніж гонораром експерта. Можливо, новачкові дійсно пощастить з першою або другою угодою. Можливо, але не факт. Є ризик того, що розчарований клієнт скаже фразу, яку мені сказала племінниця: «Нарвалися на непрофесіонала, якому лише б отримати свій відсоток. І, бажано, великий!».
Давайте спробуємо розібратися, наскільки швидкий старт в цій професії можливий особисто для Вас. Для початку, оцініть свої особисті якості і ту базу досвіду і знань, які Ви вже маєте.
- чи стикалися Ви коли-небудь з продажами? Чи можете назвати себе фахівцем у цій області? Якщо так, то це великий плюс: базові або глибокі знання в області продажів полегшать Вам вхід у професію.
- чи розумієте Ви, що заперечення клієнта – це не однозначне «ні», а привід до уточнення того, а що ж насправді йому потрібно. Навички в проведенні складних переговорів, нехай і на побутовому рівні, – це те, що Вам точно стане в нагоді.
- Яка у Вас освіта? Якщо юридична або психологія, та ще й досвід роботи, пов’язаний з цим напрямком – відмінно! Це вже половина успіху!
Якщо по всіх трьох пунктах у Вас «незалік», це зовсім не означає, що варто відмовитися від роботи своєї мрії. А ось працювати над собою доведеться в рази більше.
ЯК ВИБРАТИ АГЕНТСТВО НЕРУХОМОСТІ?
Поставтеся до вибору агентства нерухомості, в якому Ви будете починати свою кар’єру, так само серйозно, як і до вибору супутника життя. Крім обіцянок високого відсотка від угод і легкого життя Ви повинні поцікавитися наступним:
- Як побудований процес навчання? Ідеально, коли перші 2-3 місяці вашим навчанням серйозно займаються і програма навчання розроблена на доступному та зрозумілому для новачка рівні.
- Яку ділянку роботи вам виділять? Наприклад: в агентстві нерухомості «Київське море»: кожен співробітник має спеціалізацію на одному житловому комплексі. Вузька спеціалізація допоможе Вам швидше зрозуміти специфіку, познайомитися з реальною статистикою угод та історією всіх виставлених об’єктів на продаж. Відповідно Ви швидше станете фахівцем, якому будуть довіряти клієнти.
- Хто буде супроводжувати Ваші перші зустрічі з клієнтами, переговори й угоди? Найкраще для Вашого швидкого професійного старту, щоб разом з Вами це робив досвідчений керівник.
В цілому ж, робота ріелтора – це не тільки прибутковий бізнес, але й дуже захоплююча справа. І, якщо Ви хочете максимально реалізувати свій потенціал, бажаєте приносити людям користь і відчувати приємний шелест купюр у кишені, Ви напевно досягнете успіху!